Hakankiziltan.com

Narsisizm Seminerleri

NARSİSİZM SEMİNERLERİ

Narsisizm, en yalın haliyle, insanın kendinden ve hayatından memnun olup olmamasını tayin eden ruhsal bileşen olarak tanımlanabilir.İnsanoğlunun yeryüzünün biyolojik olarak en güçsüz, en çürük ama öte yandan en yaratıcı ve en ihtiraslı canlısı olmasından kaynaklanan ruhsal bir güdülenme olarak ya da.

Bu ruhsal güdülenmenin en belirgin özelliği, insan olmanın mayasında yer alan eksikliğe, yetersizliğe ve sınırlılığa ve nihayet faniliğe duyulan tahammülsüzlüktür.

Narsisizm, son tahlilde, insanoğlunun hayalkırıklıkları ve mutsuzluklarla dolu dünyevî-insanî varoluşundan kurtulup tümgüçlü bir varlığa dönüşme, cennetsi bir varoluşa ulaşma arzusuna işaret eder.

Bu sayede insan(lık), nicedir özlemini çektiği mutlak ve ebedi mutluluğa, uzun bir hasret parantezini kapatıp nihayet erişeceğini sanrılar.

ÖNEMLİ NOT: Seminerlerin tümüne veya herhangi birine katılabilirsiniz!

EĞİTİM TARİHLERİ: 9 ŞUBAT- 15 HAZİRAN 2023 arası iki haftada bir PERŞEMBE günleri saat 19.00-21.00 arası.

EĞİTİM DÜZENİ: Online/çevrimiçi ZOOM platformu (Seminerler kayıt altına alınacak, 1 yıl boyunca katılımcıların erişimine açık olacaktır.)

EĞİTİM ÜCRETİ: 500 TL, Öğrenci 300 TL (Bir seminer için)

BELGE: Seminer dizisini tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.

 HAKAN KIZILTAN KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezinde narsisizm üzerine çalışmış, dinamik psikoterapi alanında klinik eğitim görmüştür.

Doktora eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nda tamamlamış, doktora tezinde Türkiye psikanaliz tarihi üzerine çalışmıştır.

Kurucusu olduğu Wabi Psikoterapi Merkezi’nde klinik psikolog ve psikoterapist olarak çalışmaktadır. Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında öğretim görevlisidir.

Psikokültürel Analiz Dizisi SURET’in dil ve çeviri editörü, Hekimin Filozof Hali, Psikomitoloji: İnsanı Öykülerinde Aramak başlıklı kitapların eş editörüdür.

Psikanaliz, dinamik psikoterapi, narsisizm ve psikontoloji; Türkiye psikanaliz ve psikoterapi tarihi üzerine çalışmakta, ilgili konularda yazmakta, bilimsel ve eğitsel çalışmalarda bulunmaktadır.

hakankiziltan.com